Ragdoll kot domowy długowłosy

Ragdoll

Koty Ragdoll, choć opanowane i królewskie, są niezwykle kochające i zabawne. Ragdolle mają usposobienie przyjazne, sympatyczne i wyjątkowo cierpliwe. Pomimo imponujących rozmiarów koty te są spokojną i cichą rasą, która nie kocha niczego bardziej niż zabawę i przytulanie się ze swoim właścicielem. Jeśli masz czas, aby dać temu puszystemu kotu wystarczająco uwagi, nagrodzi Cię niekończącą się lojalnością i miłością. Dowiedz się więcej o tej wspaniałej, delikatnej rasie.

Jakie są cechy kotów Ragdoll?

Główne cechy, które wyróżniają kota Ragdoll to duży rozmiar i puszysta sierść. Są szerokie i pełne, zajmują dużo miejsca podczas poruszania się po domu. Ragdolle mają również mocne, grube szyje i duże głowy, które są bardzo proporcjonalne do ich ciała.

Ich jasnoniebieskie oczy kontrastują z zazwyczaj ciemniejszą twarzą, a pozostałe rysy są ostre i kanciaste. Są piękną rasą, obdarzającą swoich właścicieli dużą ilością miłości i oddania.

Jaki jest temperament Ragdoll?

Ta urocza rasa jest niezwykle potulna i uważa się, że ich aktywność jest umiarkowana.
W rzeczywistości nazwa „ragdoll” pochodzi od ich tendencji do zwiotczenia po podniesieniu. Koty te uwielbiają być trzymane jak niemowlęta i będą się relaksować w ramionach właściciela tak długo, jak im na to pozwoli.

Koty Ragdoll są często bardzo przyjazne w stosunku do innych zwierząt, zarówno psów, jak i kotów. Zachowają jednak niezależność od innych zwierząt domowych w swoim otoczeniu. Ragdolle są również bardzo tolerancyjne w stosunku do dzieci — to wspaniałe zwierzęta domowe.

Te koty są bardzo wyluzowane i słodkie, co czyni je doskonałym zwierzakiem dla kogoś, kto chce spędzać dużo czasu, relaksując się ze swoim zwierzakiem. Zazwyczaj są dość ciche, zarówno wokalnie, jak i podczas poruszania się.

Jak wygląda Ragdoll?

Ragdoll to jedna z największych ras kotów domowych. Mają uderzająco miękką, jedwabistą i długą sierść, która sprawia, że ​​wydają się, jeszcze większe niż są, a także piękne niebieskie oczy.

Ta rasa dorasta powoli, co oznacza, że ​​osiągnięcie pełnego rozmiaru zajmuje jej więcej czasu niż przeciętnemu kotu. W wieku 3 lub 4 lat Ragdoll osiągnie pełną posturę i sierść.

Pomimo puszystej sierści rasa Ragdoll nie ma podszerstka, w przeciwieństwie do wielu innych ras kotów. Brak podszerstka powoduje, że kot traci mniej sierści. Istnieje przekonanie, że koty Ragdoll są hipoalergiczne ze względu na brak podszerstka, ale niestety nie jest to prawdą.

Waga. Większość kotów wygląda na znacznie cięższe, niż faktycznie ważą, a to ma wiele wspólnego z ich puszystą sierścią. Mimo to mogą ważyć sporo jak na kota: zarówno samce, jak i samice kotów Ragdoll ważą od 6 do 10 kg.

W zależności od poziomu ćwiczeń i stylu życia waga Ragdoll może się zmieniać. Utrzymywanie ich zdrowych poprzez odpowiednie odżywianie i upewnianie się, że mają wystarczającą aktywność, pomoże utrzymać ich wagę.

Wzrost. Koty są muskularne i grubokościste. Mają długie, bardzo silne kończyny. To, w połączeniu z ogonem o tej samej długości co ich ciała, sprawia, że ​​wyglądają na jeszcze dłuższe. Zwykle mają długość od 35 do 50 cm.

Umaszczenie. Chociaż koty te mogą być najbardziej rozpoznawalne ze względu na swoje umaszczenie colorpoint, koty mogą występować w 5 umaszczeniach: colorpoint, mitted, bicolor, lynx point i szylkret point.

Ile lat żyją koty?

Koty rasy Ragdoll żyją długo, kiedy są odpowiednio pielęgnowane i zdrowe. Zazwyczaj będą żyć od 13 do 17 lat. Przygotuj się na spędzenie wielu lat ze swoim Ragdollem u boku!

Na co chorują?

Kot Ragdoll jest ogólnie zdrową rasą. Najczęściej diagnozowaną chorobą serca u tej rasy jest kardiomiopatia przerostowa. To wtedy serce staje się mniej wydajne z powodu pogrubienia ścian wokół serca. Testy genetyczne można wykonać na wczesnym etapie, aby wykryć, czy Ragdoll jest wolny od tej choroby.

Ta rasa kotów jest również podatna na kamienie pęcherza moczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *